Originální dámské prádlo od neobyčejné návrhářky Marlies Dekkers

Novodobá feministka a inovativní nizozemská návrhářka spodního prádla s posláním posílit sebevědomí žen.

Pojďme si blíže představit ženu, která stojí za celou značkou Marlies Dekkers, a bez které by se světové návrhářství prádla nedostalo tam, kde je dnes. Značka nese jméno samotné návrhářky a hrdě zaujímá přední příčky světového módního průmyslu.

Nizozemská návrhářka Marlies Dekkers je nejen krásná a inspirativní žena, ale také hrdá feministka a bojovnice za ženská práva. Mimo navrhování krásného prádla také pořádá pravidelné konference na téma posílení ženského sebevědomí. Připomíná tak ženám jejich jedinečnost a sílu. Prádlo je navrhované s láskou a pečlivostí, aby se v něm každá žena cítila naprosto výjimečná. A hlavně, aby perfektně sedělo a plnilo všechny své funkce. Jak ty estetické, kvalitativní ale také poskytování maximálního komfortu při jeho každodenním nošení. Její motto zní „odvaž se snít, odvaž se růst, odvaž se být“.

Povězme si něco málo o samotné návrhářce. Marlies Dekkers vystudovala uměleckou školu v Nizozemsku. Již o dva roky později v roce 1993 s pomocí státní dotace uvedla svou první kolekci prádla pod módní značkou Undressed. V té době se její tvorba proslavila jako nový a průkopnický přístup k navrhování spodního prádla. S její moderní vizí začala revoluce v návrhařském průmyslu v Nizozemsku a později i v celém zbytku světa. Další věcí, která se o Marlies ví je, že je také vášnivou cestovatelkou a právě na svých cestách se ráda inspiruje pro tvorbu nových kolekcí. Tento rok bylo prádlo zasvěceno odvážné fotografce Lee Miller, která si jako jedna z prvních žen dokázala ve společnosti tehdejší doby prosadit své postavení.

Marlies pojímá ženské tělo a prádlo jako plátno, na které lze tvořit něco unikátního a touto filozofií se celá značka vysoce kvalitního dámského prádla řídí již od svého vzniku. Hlavním originálním prvkem jsou rafinované pásky, které často rámují tvar košíčků a tvoří tak vzhled prádla jedinečným. Můžeme je spatřit konkrétně u kolekcí Dame de Paris a Space Odyssey, jež jsou jedny z nejznámějších řad této značky a které nosí ženy po celém světě. A to i z řad známých celebrit, jako je například Sarah Jessica Parker, Shakira, Nicky Minaj, Lady Gaga, Nelly Furtado a mnoho dalších. Všechny kolekce jsou navrhované v odvážných barvách i vzorech a tématičnost je mnohdy výrazná. Často tak mezi košíčky naleznete místo klasické ozdoby v podobě mašličky či šperku, přívěsek knihy s brýlemi, či malého fotoaparátu.

Zdroj obrázku: https://www.marliesdekkers.com/…z/about.html

Marlies Dekkers je oblíbenou značkou prádla i herečky a moderátorky Markéty Hrubešové. Podívejte se, jak jí prádlo sluší a báječně sedí.

ODZBROJUJÍCÍ NOVINKY PODZIMNÍ/ZIMNÍ SEZÓNY 2022