Tajemná kolekce Marlies Dekkers inspirovaná Agathou Christie

Spodní prádlo je základním kamenem ženského sebevědomí… Kdo by pak mohl být jeho větší inspirací, než žena, jež svým neoficiálním feminismem i literárními díly předběhla svou dobu? Představujeme vám nejnovější kolekci spodního prádla Marlies Dekkers by Agatha Christie, ve které se snoubí rafinovanost, neotřelost a lehký náznak tajemství.

 

 

 

Marlies Dekkers Space Odyssey a Marlies Dekkers The Mauritshuis

 

Přestože se Agatha narodila do viktoriánské doby, která stylizovala ženy do podřízeného postavení vůči mužům, prožila život plný dobrodružství, vášně, zrady, samostatnosti a divokých zápletek. A všechny nové zkušenosti přenesla do své knižní tvorby, v níž měly stálé místo protřelé vražedkyně i ženy „detektivky“ s brilantním mozkem. No jen si vzpomeňte na slečnu Marplovou, která s řešením jakékoliv záhady přišla dřív, než vážení policejní vyšetřovatelé!

 

Agatha Mary Clarissa Christie se narodila v roce 1890 v přímořském letovisku Torquay. Dětství prožila se sourozenci, pečovatelkou a babičkou, nechodila do školy a sama se naučila číst i psát. V roce 1914 řekla ano svému prvnímu manželovi, temperamentnímu pilotovi Archibaldovi, který skvěle tančil a jezdil na motorce. Toho léta ale začala první světová válka a Archie byl jako důstojník odvelen. Agatha zůstala v rodném městě a pracovala jako dobrovolnice v nemocnicích, kde ji začaly fascinovat jedy. Ty se pak staly vražednou zbraní v nejednom jejím díle.

 

Po válce začal Archie podnikat a Agatha se starala o společnou dceru Rosalind, které byl v té době pouhý rok. Přes všechny domácí povinnosti si ale našla čas i chuť k psaní zamotaných příběhů, což se velmi rychle vyplatilo - v roce 1920 se nakladatelství Bodley Head rozhodlo vydat její román s belgickým detektivem Hercule Poirotem Záhada na zámku Styles. Agatha měla všechno. Lásku, rodinu i úspěch. Jak to tak ale bývá, hezké věci netrvají věčně.

 

 

 

Marlies Dekkers The Illusionist

 

 

V roce 1926 se Archie zamiloval do jejich společné kamarádky Nancy Neele. Agatha, které v té době navíc zemřela matka, se psychicky zhroutila – nasedla do auta, odjela a celý 11 dní byla nezvěstná. Když ji policie nalezla v hotelu Hydropathic ve městě Harrogate, tvrdila, že si na nic nevzpomíná. Musela být ale dostatečně při smyslech, když se všude zapisovala jako Theresa Neele, tedy pod jménem, které se její manžel zoufale snažil držet z dosahu tisku. To mohla vymyslet jedině Agatha!

 

Rozvod Agathu posílil. Psaní jí pak pomohlo definovat samu sebe a dodalo jí finanční nezávislost. Během cesty v Orient Expressu na Blízký východ se seznámila se svým druhým manželem, o 14 let mladším archeologem Maxem Mallowanem. „Vdala jsem se za archeologa, protože čím jsem starší, tím víc si mě váží,“ vtipkovala často Agatha. Navzdory všemu bylo jejich manželství rovnocenné, což umožnilo oběma dvěma rozkvést.

 

 

 

Marlies Dekkers The Illusionist

 

 

Agatha psala až do své smrti v roce 1976, kdy jí bylo 85 let. Její feminismus, snaha o rovnoprávnost a dokonce i její láska k bezohlednému řízení se prolnuli do odvážných knižních postav – od impulzivní Pentličky až po ostrou slečnu Marplovou. Z každé stránky je navíc cítit Agathina touha po životě. „Ráda žiju,“ řekla jednou: „Někdy jsem byla divoce zoufalá, zkroušená, plná zármutku, ale skrze to všechno stále zcela jistě vím, že být naživu je velká věc“.

 

 

Marlies Dekkers The Mauritshuis

 

 

Holandská návrhářka spodního prádla Marlies Dekkers si jako inspiraci nové kolekce nevybrala Agathu Christie náhodou. Obě spojuje přesvědčení, že ženy dokážou změnit svět. Jen v sebe musí věřit. Agatha začala u sebe, Marlies dodává prostřednictvím perfektně padnoucího prádla víru v sama sebe tisícům žen okolo. Jak sama říká: „spodní prádlo je součástí oblečení“. A to, jak se skutečně cítíme, z nás pak vyzařuje navenek.

 

Kolekce Marlies Dekkers by Agatha Christie propojila dva světy – moderní, plný funkčních prvků, kvalitních materiálů a precizního provedení, a ten ze záhadných příběhů, který nepostrádá rafinovanost a vzrušení. Podprsenky a kalhotky v zemitých barvách, stříbrné detaily v podobě rozevřeného notýsku či brýlí, průsvitná síťová krajka, florální motivy… Taková je nová kolekce Marlies Dekkers. Věříme, že z ní budete stejně nadšené, jako my.

Autor admin   
Publikování
Sdílet

#MUSTHAVES

NOVINKY

Co by Vás mohlo zajímat

Projděte si další inspirace a tipy

Načítám, prosím vydržte...